Jakie są procedury i koszty importu, sprowadzenia samochodu z USA

Procedury i koszty importu, sprowadzenia samochodu z USA? Sprowadzanie auta zza oceanu jest ostatnio bardzo modne. Wiele osób korzysta z tego typu możliwości i można powiedzieć, że jest to wręcz bardzo popularne rozwiązanie.

Procedury i koszty importu amerykańskich samochodów

Wśród kierowców często słychać pytanie: „Gdzie można kupić dobry samochód używany? „. Czasem odpowiedź brzmi: „W Ameryce”. Rzeczywiście, tamtejszy rynek motoryzacyjny oferuje bardzo duży wybór samochodów, które można kupić w atrakcyjnych cenach. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się na taki krok. Warto jednak pamiętać, że sprowadzanie auta z USA nie należy do najprostszych czynności. Więcej o tym można poczytać na https://bestclassiccar.eu/procedury-i-koszty-importu-samochodu-z-usa-auta-z-usa-bestclassiccar. Wymaga to bowiem spełnienia szeregu wymagań formalnych oraz posiadania odpowiedniej wiedzy. Nie jest to jednak niemożliwe i każdy może sobie z tym poradzić.

Sprowadzanie auta z USA – procedury

Warto wiedzieć, że aby móc sprowadzić samochód z USA musisz spełnić szereg wymagań. Po pierwsze, musisz posiadać odpowiednie uprawnienia. W tym przypadku będzie to uprawnienie kategorii B. Po drugie, samochód, który chcesz sprowadzić musi posiadać dokumenty rejestracyjne oraz polisę OC. Warto także pamiętać, że pojazd musi być sprowadzony na podstawie faktury VAT. Warto wiedzieć, że jeśli chcesz sprowadzić samochód z USA musisz liczyć się z koniecznością wykonania przeglądu technicznego. Warto także pamiętać, że samochód musi posiadać homologację. Warto jednak pamiętać, że jeśli chcesz sprowadzić samochód z USA to pamiętaj o tym, że musisz spełnić szereg wymagań. Pamiętaj jednak, że to nie wszystko. Warto także zapoznać się z pełną procedurą, która jest bardzo rozbudowana.

Sprowadzanie auta z USA – koszty

Warto wiedzieć, że sprowadzanie auta z USA wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. W zależności od tego, czy kupujemy samochód od osoby prywatnej, czy od dealera, procedury mogą się różnić. Jeśli kupujemy od osoby prywatnej, to konieczne będzie wykonanie tzw. „cargo letter”, który potwierdza, że przesyłka jest tylko towarem, a nie np. przemytem. Konieczne będzie także wykonanie „bill of sale”, czyli umowy kupna-sprzedaży. Warto także pamiętać o wykonaniu przeglądu technicznego po przyjeździe do Polski.