przecinarki tarczowe

Kryteria wyboru piły tarczowej – przecinarki tarczowe do metalu EISELE

Najważniejsza jest moc. Do drobnych prac stolarskich w domu wystarczy Ci moc 900 W. Piła tarczowa o mocy powyżej 1700 W pozwoli ci ciąć drewno opałowe lub inne duże materiały, takie jak beton i metale. Częstotliwość użytkowania jest podstawowym kryterium przy wyborze pilarki. Nie ma potrzeby wybierania wysokiej klasy piły, jeśli używasz jej rzadko. Ale dla doświadczonego stolarza wybór piły tarczowej musi być dokonany zgodnie z pożądaną pracą.

Układ hamulcowy

Istnieją dwa rodzaje układów hamulcowych, układ ręczny i elektryczny układ hamulcowy. Zanim zagłębimy się w różnicę między tymi dwoma typami, muszę powiedzieć, że oba są bezpieczne. Elektryczny układ hamulcowy wykorzystuje prąd elektryczny dostarczany do piły do zatrzymania tarczy, tarcza zostanie zatrzymana w zaledwie 2 sekundy, podczas gdy system ręczny nie wykorzystuje prądu do zatrzymania tarczy, tylko opuszcza tarczę zatrzymuje się samoczynnie i trwa około 5 do 7 sekund. Dokonując wyboru, należy również wziąć pod uwagę inne akcesoria, takie jak ostrza. 

Musisz wybrać ostrze w zależności od materiału, który zamierzasz ciąć, na przykład: jeśli planujesz ciąć kawałki drewna, możesz użyć ostrza z węglików spiekanych, ale jeśli chcesz ciąć elementy betonowe, płytki lub nawet cegły, masz wybrać diamentowe ostrza tarczowe. Dlatego ważne będzie, abyś poświęcił czas na przestudiowanie różnych funkcji bezpieczeństwa i przeczytanie recenzji. 

Wybierz ostrza

Nawet jeśli jesteś całkowicie zadowolony ze swojego wyboru, ważne jest, aby wybrany model mógł być używany bez żadnego niebezpieczeństwa. Wreszcie, aby wybrać pilarkę tarczową, ważne jest również, aby wiedzieć, jak łatwo można wykonać inne czynności, takie jak wymiana ostrza lub wymiana części, ponieważ niektóre urządzenia są niezwykle łatwe w użyciu, a ostrza można wymienić w ciągu kilku sekund, podczas gdy inne są niestety znacznie bardziej złożone, co może mieć realny wpływ na Twoje ostateczne zadowolenie.

Ostrza różnią się zębami i średnicą. Wybierasz ostrze do zamontowania na osi w zależności od materiału, który będziesz ciąć, wiedząc, że im więcej zębów będzie miało ostrze, tym bardziej cięcie będzie precyzyjne i dokładne, będzie idealne do wykańczania, ale cięcie proces będzie wolniejszy.