Wykonanie zębów w dobę

Wykonanie zębów w ciągu jednej doby jest możliwe, mimo, że proces ten wymaga precyzji. 

Zalecane badania przed wykonaniem zębów w dobę 

Przed wykonaniem zębów lekarz musi dokładnie przeanalizować stan jamy ustnej pacjenta, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Następnie lekarz musi wybrać odpowiednie materiały, wykonać model, wykonać wstępny szlif, przygotować i wymodelować zęby, wykończyć szlif i wykończyć zęby. Wykonanie zębów jest procesem, który zazwyczaj zaczyna się od wizyty u stomatologa. Lekarz zbada usta, zęby i dziąsła pacjenta, aby określić, jakiego rodzaju leczenie jest wymagane. Następnie, stomatolog omówi rodzaj uzupełnienia, który będzie najlepszy dla pacjenta w zależności od potrzeb i oczekiwań. Lekarz może wykonać wyciski, aby uzyskać dokładny model zębów pacjenta. 

Maszyny do wykonania zębów w jeden dzień 

1. CEREC – to komputerowo sterowana maszyna stomatologiczna, która może skanować i wytwarzać trójwymiarowe zęby z jednego kawałka materiału. System CEREC może zaprojektować i wytworzyć zęby w ciągu jednego dnia. 

2. Planmeca PlanScan – to maszyna do skanowania 3D, która może szybko skanować usta pacjenta, a następnie wygenerować wirtualny model w ciągu kilku minut. Planmeca PlanScan może również drukować na drukarce 3D zęby z jednego dnia. 

3. Drukarka 3D – można wykorzystać drukarkę 3D do wytwarzania zębów z jednego dnia. Drukarka 3D może wytworzyć zęby z wybranego materiału, takiego jak żywica lub metal. 

4. Milling Machine – jest to maszyna do obróbki skrawaniem, która może wykonać zęby z jednego dnia. Millig Machine może obrabiać materiały takie jak drewno, tworzywa sztuczne i metal, aby wytworzyć zęby.

Urządzenia do wykonania zębów w jeden dzień

1. Kompresor – służy do zasilania sprzętu stomatologicznego i wykorzystywany jest do wytwarzania ciśnienia powietrza, którego potrzebuje każde urządzenie. 

2. Wytwornica pary – służy do produkcji pary wodnej, która jest niezbędna do szlifowania i obrabiania powierzchni zębów. 

3. Wybielacz – służy do wybielania zębów, aby wyglądały biało i zdrowo. 

4. Wiertarka – służy do wiercenia otworów w zębach, aby można było dopasować korony i mosty. 

5. Wiertła – służą do wiercenia otworów w zębach. 

6. Frezarka – służy do szlifowania i obrabiania powierzchni zębów. 

7. Wycinarka – służy do wycinania i formowania zębów. 

8. Lampa polimeryzacyjna – służy do utwardzania materiałów stomatologicznych, takich jak żywice. 

9. Zgrzewarka – służy do łączenia metalowych elementów implantologicznych.

10. Mikroskop stomatologiczny – służy do oglądania szczegółów i precyzyjnego wykonywania zabiegów stomatologicznych.