Adwokat – sprawy karne Warszawa

Adwokat sprawy karne Warszawa – jak go wybrać?

Rozważając zatrudnienie adwokata, nie chcesz opierać swojej decyzji wyłącznie na kosztach. Potrzebujesz adwokata, który ma doświadczenie w prowadzeniu spraw karnych i spraw dotyczących przestępstw takich jak twoje, jeśli masz nadzieję na osiągnięcie korzystniejszego wyniku. Oto powody, dla których warto skorzystać z pomocy prawnika.

Cechy dobrego prawnika

Rozumie prawo. Prawo karne to bardzo skomplikowana dziedzina prawa, zawierająca wiele ustaw, orzeczeń sądowych i praw konstytucyjnych, które mogą mieć zastosowanie w Twojej sprawie. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy zostaniesz oskarżony o DWI lub wykroczenie drogowe. Nie możesz mieć nadziei na podniesienie wszystkich argumentów obrony bez doświadczonego adwokata, który rozumie prawa i środki obrony, które mogą mieć zastosowanie w Twojej sprawie.

Zna zasady postępowania. Adwokat będzie znał obowiązujące w Twojej sprawie przepisy postępowania karnego, które regulują pisma procesowe, które musisz złożyć w swojej sprawie, odpowiednią formę tych pism procesowych oraz terminy uzyskiwania informacji i składania wniosków w Twojej sprawie. Jeśli nie zastosujesz się do tych zasad proceduralnych, niektóre z twoich argumentów obronnych mogą nie zostać wysłuchane lub możesz przegapić ważne terminy ich wniesienia.

Przeprowadza dochodzenie. Prokurator ma policję i innych śledczych, którzy mogą pomóc im zbudować mocne dowody przeciwko tobie. Potrzebujesz doświadczonego adwokata, który może przeprowadzić dokładne dochodzenie w sprawie przestępstwa, o które jesteś oskarżony, zbadać dowody i przesłuchać świadków, którzy mogą pomóc w podniesieniu twojej obrony, samodzielnie lub z wykorzystaniem własnego śledczego.

Zatrudnia ekspertów. W niektórych sprawach karnych może być konieczne zatrudnienie biegłego, który będzie zeznawał w Twoim imieniu. W zależności od faktów w Twojej sprawie możesz potrzebować eksperta, który zakwestionuje test alkomatem, zakwestionuje wyniki badań DNA, przebada świadków oskarżenia lub wykona wiele innych czynności. Doświadczony prawnik będzie miał sieć wykwalifikowanych ekspertów, do których może się zwrócić, jeśli wymaga tego Twoja sprawa.

Kwestionuje dowody. Policja mogła nie przestrzegać przepisów i procedur dotyczących zbierania dowodów przeciwko tobie. Adwokat będzie w stanie dostrzec te problemy i może wystąpić z wnioskiem o zatajenie nielegalnie uzyskanego materiału dowodowego. Jeśli prokurator nie jest w stanie wykorzystać istotnych dowodów potwierdzających twoją winę, zarzuty przeciwko tobie mogą zostać oddalone lub zredukowane do mniej poważnego przestępstwa – nawet jeśli jesteś winny.