Adwokat – sprawy karne Warszawa

Zostałeś oskarżony? Adwokat – sprawy karne Warszawa 

Jeśli zostałeś oskarżony o popełnienie przestępstwa, wkraczasz w świat wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. W tym świecie doświadczony prawnik ma kluczowe znaczenie dla zarządzania Twoją sprawą i uzyskania najlepszego możliwego wyniku. Wielu oskarżonych będzie mogło uzyskać obrońcę z urzędu, który będzie ich reprezentował bez żadnych kosztów, ale inni mogą nie kwalifikować się finansowo lub wolą wynająć prywatnego adwokata. W tej sekcji wyjaśnimy, kto może uzyskać bezpłatną reprezentację prawną, a kto musi (lub powinien) zatrudnić własnego obrońcę w sprawach karnych. Znajdziesz tu również informacje o tym, jak znaleźć adwokata, czego powinieneś od niego oczekiwać i jak zarządzać swoim prawnikiem.

Jakie są podtypy prawników zajmujących się sprawami karnymi?

Istnieje pięć podstawowych podkategorii prawników karnych:

  1. Obrońca z urzędu – Zadaniem obrońcy z urzędu jest reprezentacja prawna i doradztwo w sprawach niskiej jakości oraz reprezentowanie osób, które nie mogą zapłacić za obrońcę w sprawach karnych.
  2. Adwokat panelowy – każdy rząd ma komitet, który składa się z prywatnych obrońców. Prawnicy ci otrzymują godzinowe wynagrodzenie pieniężne i pełnią funkcję uzupełniającą w stosunku do obrońców z urzędu.
  3. Prywatny prawnik – gdy pozwany jest w stanie zapłacić za reprezentację prawną, do gry wchodzą prywatni prawnicy adk-kancelaria.pl. Opłacani są przez osobę fizyczną lub podmiot reprezentujący ich w sądzie.
  4. Pomoc prawna – różne organizacje non-profit zatrudniają pomoc prawną, która służy jako reprezentacja niezamożnego oskarżonego. Oznacza to, że w każdym stanie istnieje organizacja, której zadaniem jest zatrudnianie prawników, których zadaniem jest reprezentowanie osób, które nie mogą wynajmować prywatnych adwokatów.
  5. Adwokat okręgowy – rząd ściga osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa. Rząd zatrudnia prawników okręgowych, którzy są dostępni na żądanie w celu ścigania oskarżonego w poważniejszych sprawach.

Kiedy poprosić o wsparcie prawne?

Jeśli grożą ci zarzuty karne, być może myślisz o tym, aby spróbować rozwiązać sprawę samodzielnie — zwłaszcza jeśli jest to twoje pierwsze przestępstwo lub wiesz, że jesteś winny popełnienia przestępstwa. Nie byłaby to jednak mądra decyzja, a konsekwencje mogą znacznie wykraczać poza to, co dzieje się w Twojej sprawie karnej. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że przyznanie się do winy — nawet w przypadku wykroczenia — spowoduje, że zostaniesz zarejestrowany w rejestrze karnym.