Turystyka i hotelarstwo

Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Park Narodowy Wielkiego Kanionu jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest najpopularniejszym parkiem narodowym na świecie. W ciągu ostatniego roku odwiedziło go około 5 milionów ludzi i jest to jeden z najczęściej odwiedzanych parków narodowych na świecie. Park Narodowy Wielkiego Kanionu został ustanowiony jako park narodowy w 1919 r., ale jest odwiedzany od 1869 r. Pierwszym odnotowanym gościem kanionu był John Wesley Powell, który badał go i sporządzał mapy przez około rok, zanim rozpoczął swoją podróż do rzeka Kolorado.

Gdzie znajduje się Park Narodowy Wielkiego Kanionu ?

Park Narodowy Wielkiego Kanionu to park narodowy Stanów Zjednoczonych położony w północnej Arizonie. Jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Stanach Zjednoczonych i jednym z siedmiu naturalnych cudów świata. Wielki Kanion to budzący podziw widok, który przyciąga turystów, odkąd został odkryty przez miejscowego tubylca, który zobaczył jego piękno z daleka. Sam kanion ma długość 277 mil i głębokość do 18 000 stóp. Wielki Kanion to słynny punkt orientacyjny w Stanach Zjednoczonych i jeden z Siedmiu Naturalnych Cudów Świata. Znajduje się na Płaskowyżu Kolorado, w pobliżu północno-zachodniego krańca Arizony. Jest to jeden z największych kanionów w Ameryce Północnej i powstał w wyniku erozji spowodowanej gigantyczną powodzią, która przez wiele tysięcy lat wyrzeźbiła warstwy wapienia. Kanion osiąga głębokość ponad 1 mili (3000 m). Park obejmuje prawie całą środkową Arizonę i obejmuje pięć głównych dzielnic: North Rim, South Rim, Inner Gorge, West Rim i Kaibab National Forest.

Jaką długość ma  Park Narodowy Wielkiego Kanionu ?

Park znajduje się w północnej Arizonie i południowym Utah. Ma 277 mil długości, do 18 mil szerokości w najszerszym miejscu i osiąga głębokość ponad mili. Sam kanion został utworzony przez rzekę Kolorado przecinającą płytę północnoamerykańską od Utah do Arizony. Park Narodowy Wielkiego Kanionu ma ciekawą historię, która sięga maja 1872 roku, kiedy prezydent Ulysses S. Grant ustanowił go jednym z trzech pierwszych parków narodowych w Ameryce. Dziś jest domem dla wielu naturalnych elementów, takich jak kaniony, wzgórza, lasy i rzeki, które idealnie nadają się do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, takich jak piesze wycieczki i rafting. Park Narodowy Wielkiego Kanionu to kanion, który powstał na przestrzeni wielu milionów lat. Park Narodowy Wielkiego Kanionu to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Od momentu powstania w 1919 roku odwiedza go rocznie ponad pięć milionów ludzi. Park stał się symbolem amerykańskiej tożsamości narodowej i został nazwany przez prezydenta Theodore’a Roosevelta „duszą Ameryki”.