pompy ciepła do basenów

Jak zrozumieć działanie pompy ciepła do basenów?

To niefortunne, ale wszyscy znamy zasady. Jest chłodny dzień – nie do końca ciepły, ale też nie zimny. Masz ochotę popływać, więc wyciągnij rękę w górę, próbując stwierdzić, czy pogoda jest odpowiednia. Niepewny. Więc wkładasz rękę do wody i yikes. Twój basen jest dość zimny, ale naprawdę chcesz się popływać. Czy warto? Cóż, może to oznaczać, że pływasz tak, jak chciałeś, ale nie bez pewnego dyskomfortu. Albo co gorsza, w ogóle nie wchodzisz. 

Co to jest basenowa pompa ciepła?

Zasadniczo pompa ciepła do basenu VivaPool.pl to kolejne urządzenie, które możesz podłączyć do większego systemu cyrkulacji. Zwykle ma kształt kolumny, z metalową siatką i opcjami programowania z boku i łopatkami przypominającymi wachlarz na górze. Zazwyczaj istnieją trzy energooszczędne sposoby ogrzewania basenu: gazowe podgrzewacze basenowe, słoneczne podgrzewacze basenowe i pompy ciepła. Ale nie daj się zwieść kategoryzacji „energooszczędnej” – te rodzaje ogrzewania nie są dokładnie takie same. Podgrzewacze słoneczne i basenowe pompy ciepła są najbardziej wydajnymi podgrzewaczami basenowymi na rynku i mają dość podobną konstrukcję. W przeciwieństwie do grzejników gazowych, te typy grzejników przenoszą ciepło, a nie je wytwarzają.

Jak dokładnie działa basenowa pompa ciepła?

Jak dokładnie basenowa pompa ciepła przenosi to ciepło? Po prostu wykorzystuje energię elektryczną do pobierania ciepłego powietrza z otoczenia, a następnie przenosi to ciepło do samej wody. Nie jesteś usatysfakcjonowany tym wyjaśnieniem? Za chwilę przejdziemy do kwestii technicznych. Jeśli nie jesteś zainteresowany i chcesz przejść do następnej sekcji, nie będę cię oceniał. Oto zaawansowane wyjaśnienie, krok po kroku, jak działa basenowa pompa ciepła. Jeśli chcesz czytać dalej, zapnij pasy: Najpierw pompa ciepła do basenu zasysa wodę z basenu. Sama pompa ciepła zawiera freon, który jest bezbarwną cieczą stosowaną jako czynnik chłodniczy. Możliwe, że masz też freony w klimatyzacji.

Następnie basenowa pompa ciepła spręża freon, aż osiągnie temperaturę około 93 stopnie Celsjusza. Następnie freon przechodzi ze strefy wysokiego ciśnienia pompy ciepła do strefy niskiego ciśnienia. Po zwolnieniu ciśnienia freon zamienia się w gorący gaz. Tymczasem wentylator basenowej pompy ciepła zasysa ciepłe powietrze z otoczenia, które przepływa przez zestaw wężownic parownika. Im wyższa temperatura tego powietrza, tym więcej ciepła wężownice parownika pochłoną z freonu w następnym kroku. Następnie przez wężownice parownika przepływa freon gazowy, który chłodzi gaz.