Pompa ciepła basenowa

Pompa ciepła basenowa – naprawa 

W rzadkich przypadkach, gdy będziesz potrzebować naprawy pompy ciepła do basenu, pomoc jest łatwo dostępna. Profesjonalny specjalista od pomp ciepła do basenów może zdiagnozować i rozwiązać prawie każdy napotkany problem. Wystarczy kilka pytań i szybka inspekcja, aby dokładnie wiedzieć, co jest potrzebne, aby Twój grzejnik działał jak nowy.

Łatwa naprawa 

Ale jeśli jesteś ambitnym typem majsterkowicza, po prostu zamów potrzebną część i zacznij majsterkować. A jeśli po drodze napotkasz jakieś problemy, nie panikuj. Zamiast tego skorzystaj z usługi rozwiązywania problemów z podgrzewaczem basenu, która przeprowadzi Cię przez cały proces od początku do końca. Usługa, której zwykle nie znajdziesz w przypadku innych opcji ogrzewania basenu. Podsumowując, jeśli chcesz ją utrzymać, pompa ciepła do basenu VivaPool.pl może być jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji, jakie poczynisz dla swojego basenu.

Efektywność energetyczna

Różne podgrzewacze wykorzystują różne metody podgrzewania basenu. Elektryczne podgrzewacze basenowe zamieniają energię elektryczną w ciepło, gazowe podgrzewacze basenowe spalają paliwo w celu podgrzania basenu, podczas gdy basenowe pompy ciepła wykorzystują darmowe ciepło z powietrza i przekazują je wodzie w celu jej podgrzania. Zużywając tylko niewielką ilość energii, basenowe pompy ciepła zasysają gorące powietrze, przekształcają je w energię cieplną i przesyłają do wody w basenie.

Mówiąc bardziej technicznie, tradycyjne podgrzewacze basenowe mają współczynnik wydajności (COP) nieco poniżej 1. Oznacza to, że na każdą jednostkę zużytej energii taka sama ilość ciepła jest przekazywana do basenu. Basenowe pompy ciepła, takie jak Water TechniX Paradise Heat Pump, mają średni współczynnik COP wynoszący około 14. Oznacza to, że na każdą jednostkę zużytej energii, 14 jednostek ciepła jest przekazywanych do podgrzania basenu. Porozmawiaj o wydajności!

ECO

Wiąże się to z korzyścią w zakresie efektywności energetycznej wynikającą z zastosowania basenowej pompy ciepła. Ponieważ zużywa mniej energii do podgrzania basenu, mniej gazów cieplarnianych jest uwalnianych do podgrzania basenu. Ponadto basenowe pompy ciepła nic nie spalają. Gazowe podgrzewacze basenowe spalają paliwo, aby ogrzać basen, a co uwalnia spalanie paliwa? Zgadłeś, emisja CO2 sieje spustoszenie w środowisku. Jeśli bycie przyjaznym dla środowiska jest na szczycie Twojej listy, możesz również rozważyć sprawdzenie pomp basenowych ECO!