Błędy, które mogą wystąpić po liftingu brwi

Istnieje kilka błędów, które mogą wystąpić po podniesieniu brwi, a te błędy mogą spowodować trwałe uszkodzenie brwi. Najczęstszym błędem jest nieprzestrzeganie zaleceń pooperacyjnych. Obejmuje to nieużywanie przepisanego kremu znieczulającego i nienoszenie bandaży przez długi czas. Kolejnym błędem jest nałożenie zbyt dużej ilości makijażu lub pudru na brwi, co może spowodować, że staną się one suche i łamliwe.

Co należy robić po liftingu brwi

Lifting brwi to zabieg chirurgiczny (https://centrummedycynyiestetyki.pl/lifting-brwi/), który usuwa cienką, pomarszczoną skórę i tkankę z okolic brwi. Zabieg jest często wykonywany ze względów kosmetycznych, w celu skorygowania nieprawidłowego kształtu brwi lub usunięcia nadmiaru skóry. Skutki uboczne liftingu brwi mogą się różnić w zależności od rodzaju operacji i tego, co zostało usunięte podczas zabiegu. Częste działania niepożądane obejmują siniaki, obrzęki, drętwienie, przebarwienia i tymczasową utratę czucia na twarzy. Po zabiegu liftingu brwi należy spodziewać się blizn i przebarwień przez około dwa tygodnie po zabiegu. To stopniowo zanika, gdy twoje ciało leczy się z czasem. Możesz również odczuwać drętwienie i mrowienie twarzy przez kilka dni po zabiegu, jeśli podczas zabiegu doszło do uszkodzenia nerwów.

Czego nie należy robić po liftingu brwi

Jeśli jesteś osobą, która niedawno przeszła lifting brwi, jest kilka rzeczy, których powinnaś unikać po zabiegu. Obejmuje to nieużywanie makijażu przez kilka tygodni, niećwiczenie przez kilka tygodni oraz unikanie pływania lub innych czynności, które mogą powodować przedostawanie się wody do oczu. Po zabiegu liftingu brwi należy odpowiednio zadbać o skórę, aby brwi mogły odrosnąć w zdrowy i naturalny sposób. Nie używaj alkoholu ani innych środków do demakijażu na brwiach przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.

Podnoszenie brwi po liftingu, których należy unikać

Ważne jest, aby zachować ostrożność podczas podnoszenia brwi. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz skończyć z trwałą zmarszczką. Oto kilka błędów podnoszenia brwi, których możesz chcieć uniknąć:

  1. Nie czekając, aż skóra się rozciągnie przed rozpoczęciem liftingu. Spowoduje to zagniecenie skóry.
  2. Używanie zbyt dużej siły podczas podnoszenia brwi. Może to spowodować trwałe uszkodzenie i ból twarzy, szyi i głowy.
  3. Niestosowanie prawidłowej techniki podczas podnoszenia. Powinieneś użyć obu rąk po przeciwnych stronach twarzy i upewnić się, że podczas podnoszenia są oddalone od siebie o co najmniej cal.