pompy ciepła do basenów

Co potrafią pompy ciepła do basenów?

Więc wiesz, jak działa basenowa pompa ciepła. Co w tym jest dla Ciebie? Otóż, jak się okazuje, całkiem sporo. Oczywiście już nigdy nie będziesz musiał się martwić o dreszcze na stopniach basenu, co jest główną zmianą w mojej książce. Ale korzyści wykraczają poza dzisiejszy komfort, jeśli możesz w to uwierzyć. Posiadanie pompy ciepła do basenu zapewni Ci dłuższe pływanie w każdym sezonie, ochroni Twój basen w zimie i zaoszczędzi mnóstwo na rachunkach za energię w porównaniu z grzejnikami gazowymi.

Pozwalają dłużej pływać i chronią Twój basen

Dzięki pompie ciepła do basenu możesz wydłużyć sezon pływacki, otwierając basen wcześniej i zamykając go później — i faktycznie korzystasz z niego natychmiast lub do ostatniej chwili. Dopóki go nie wyłączysz, wygodnie płyniesz w dół. A jeśli mieszkasz gdzieś z bardzo łagodną zimą, która nie zawsze spada poniżej 50 stopni Fahrenheita, pompa ciepła do basenu może w ogóle uniemożliwić zamknięcie basenu.

Ponieważ glony rosną w wyższych temperaturach, eksperci od basenów zalecają, aby otwierać je wcześnie i zamykać późno. W ten sposób woda w basenie jest dość zimna poza sezonem i jest mniej prawdopodobne, że na wiosnę otworzysz basen, aby uzyskać zielony, mętny bałagan. Ale jeśli używasz basenowej pompy ciepła, wystarczy ją wyłączyć na kilka dni przed zamknięciem, aby woda ostygła poniżej około 60 stopni Fahrenheita.

Pomagają zaoszczędzić

Kolejną rzeczą, jaką może zrobić pompa ciepła do basenu, jest zaoszczędzenie mnóstwa pieniędzy. (Zawsze o to mi tutaj chodzi.) Ponieważ basenowe pompy ciepła zużywają niewielkie ilości energii elektrycznej do zasysania otaczającego powietrza, wytwarzane przez nie ciepło jest zasadniczo bezpłatne. W zależności od konkretnych temperatur i lokalnych kosztów energii, pompa ciepła może utrzymać basen w połowie 80 stopni za jedyne pięćdziesiąt dolarów miesięcznie.

Inną różnicą między basenowymi pompami ciepła a podgrzewaczami gazowymi jest to, że podgrzewacze gazowe wymagają gazu ziemnego lub propanu, co jest kolejnym kosztownym krokiem do utrzymania działania. Nawet przy dzisiejszych niższych cenach gaz ziemny lub propan może kosztować właścicieli basenów tysiące dolarów rocznie. Basenowe pompy ciepła nie potrzebują niczego poza źródłem energii, aby działać przez lata. Te oszczędności brzmią dobrze? Zaoszczędź jeszcze więcej, przechodząc na pompę o zmiennej prędkości do swojego basenu – wiesz, pompę, która przepycha wodę przez cały system cyrkulacji, w tym pompę ciepła.