Fohow Oral Liquid

Fohow Oral Liquid – jak działa Cordyceps? 

Jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek widziałeś grzyba Cordyceps, ale być może słyszałeś o tym niezwykłym grzybie. Chociaż grzyby Cordyceps wyglądają dziwnie i rosną w dziwny sposób, grzyby Cordyceps mają wiele zalet, które pomagają wspierać dobre samopoczucie. W tym artykule porozmawiamy o kilku z tych korzyści i o tym, jak możesz skorzystać z grzybów Cordyceps. Ale najpierw najważniejsze: spójrzmy, czym one są i gdzie rosną.

Czym są grzyby Cordyceps?

Dzikie grzyby Cordyceps Zdrowozyj.eu, technicznie Cordyceps sinensis, można znaleźć u podnóża Himalajów w Tybecie i Bhutanie. Owocnik tych grzybów jest mały i przypomina trawę. W rzeczywistości Cordyceps zawdzięcza swoją chińską nazwę „letnia trawa zimowego robaka” ze względu na swój niecodzienny wygląd. Ale to, jak rosną grzyby Cordyceps, jest bez wątpienia najbardziej interesującą rzeczą w tych grzybach. Ich zarodniki lądują i kiełkują na owadach. Grzybnia (korzenie grzyba) zaczyna rosnąć w insekcie, powoli pożerając go od środka. Następnie grzyb wyrasta z owocnika w kształcie trawy (nadziemna część grzyba), który uwalnia zarodniki do rozmnażania.

Jak możesz sobie wyobrazić, te azjatyckie, owadożerne grzyby są dość rzadkie, a zatem również bardzo drogie. Jednak do uprawy opracowano odmianę o nazwie Cordyceps militaris. Ta odmiana rośnie na podłożu jęczmiennym, dzięki czemu jest wegańska. Ponadto badania pokazują, że uprawiana odmiana ma podobne zalety jak dzika odmiana i „była tradycyjnie stosowana jako alternatywa dla Cordyceps sinensis w tradycyjnej medycynie chińskiej”. Pierwsza wzmianka o grzybach Cordyceps w źródłach pisanych pochodzi z roku 620 naszej ery.

Korzyści

Tradycyjnie stosowano je jako środek tonizujący na płuca i nerki – przy problemach z oddychaniem, zmęczeniu i poprawie „słabej konstytucji”. Grzyby te były również wykorzystywane ze względu na ich właściwości adaptogenne i wspomagające odporność. Dzisiaj kochamy grzyby Cordyceps z wielu tych samych powodów. Przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z grzyba Cordyceps i temu, jak możesz włączyć ten grzyb do swojego schematu zdrowotnego.

Grzyby Cordyceps są adaptogenami. Jeśli nie znasz adaptogenów, są to rośliny lub w tym przypadku grzyby, które pomagają normalizować organizm, szczególnie w okresach stresu. Wspierają twoje ciało, aby lepiej radziło sobie ze stresem, którego doświadczasz. Grzyb ten, podobnie jak inne adaptogeny, „pomaga organizmowi w tworzeniu i utrzymywaniu równowagi w okresach stresu.