Dobry dietetyk Bielsko

Dobry dietetyk Bielsko: zdrowa dieta to połowa sukcesu

Chociaż zarówno dieta, jak i ćwiczenia są ważne dla utraty wagi, ogólnie łatwiej jest zarządzać spożyciem kalorii poprzez modyfikację diety niż spalać znacznie więcej kalorii poprzez ćwiczenia. Być może dlatego popularna stała się zasada 80/20, która mówi, że utrata wagi jest wynikiem 80% diety i 20% ćwiczeń.

Nadwaga a zdrowie

Nadwaga lub otyłość zwiększają ryzyko wielu chorób. W Australii około 75% mężczyzn i 60% kobiet nosi zbyt dużo tkanki tłuszczowej, a 25% dzieci ma nadwagę lub otyłość. Oznacza to, że rośnie również zapadalność na zaburzenia związane z otyłością (takie jak choroba wieńcowa i cukrzyca). Odchudzanie stało się wielomiliardowym przemysłem. Trudno minąć dzień bez zobaczenia lub usłyszenia „odpowiedzi” lub „cudownego” rozwiązania odchudzającego.

Każdy dobry dietetyk (Bielsko) twierdzi, że rozsądną odpowiedzią na utratę nadmiaru tkanki tłuszczowej jest wprowadzenie niewielkich, zdrowych zmian w nawykach żywieniowych i ćwiczeniach. Te zmiany powinny być rzeczami, które możesz utrzymać w ramach swojego stylu życia – w ten sposób schudniesz i utrzymasz ją.

Wprowadź małe, osiągalne zmiany w swoim stylu życia

Istnieje wiele niezdrowych nieporozumień na temat utraty wagi, ale aby zmniejszyć wagę i ją utrzymać, musisz dokonać małych, osiągalnych zmian w swoim stylu życia. Jeśli nosisz nadwagę, zmiana sposobu odżywiania i zwiększenie aktywności fizycznej w sposób, który możesz kontynuować przez dłuższy czas, jest najlepszym sposobem na utratę i utrzymanie utraty wagi.

Aby utrzymać stabilną wagę, Twoje spożycie energii (w kilodżulach) musi być równe energii, którą zużywasz. Jeśli zużyjesz więcej energii niż zużyjesz, schudniesz. Z drugiej strony, jeśli zjesz więcej niż zużywasz, przytyjesz. Niewielkie zaburzenia równowagi przez długi czas mogą powodować nadwagę lub otyłość.

Jeśli możesz uniknąć nieplanowanego lub nawykowego jedzenia i trzymać się regularnych posiłków i przekąsek, pomoże ci to schudnąć. Jeśli od kilku lat stosujesz diety awaryjne lub masz z tym trudności, zwróć się o pomoc do dietetyka. Dietetycy mogą poprowadzić Cię do zdrowego sposobu odżywiania, który jest oparty na najnowszych badaniach i dostosowany do Twojego zdrowia i stylu życia. Jeśli masz nadwagę, masz ponad 40 lat lub nie ćwiczysz regularnie od dłuższego czasu, przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej skonsultuj się z lekarzem.